APIE MUS

MŪSŲ ISTORIJA

Ustukių kaimo bendruomenė įkurta 2003 m. vasario mėn. 21 d. Tuo metu bendruomenę sudarė vos 38 nariai. Dabar bendruomenė yra išaugusi iki 166 narių. Jos veiklai organizuoti išrinkta 11 asmenų taryba.

Bendruomenės veiklos pradžioje – pirmas išbandymas – padėti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Visas kaimas sureagavo jautriai ir vieningai, ir labai greitai visų pastangomis buvo atstatytas senukų gyvenamasis namas. Tuomet supratome, kad kaimas savo esme yra ir visuomet buvo bendruomenė, kurioje kaimynas padeda kaimynui, senolis yra gerbiamas žmogus, o išauginti vaiką doru, sveiku ir išsilavinusiu žmogumi yra kaimo garbės reikalas.

MŪSŲ VIZIJA

Rengiami ir vykdomi projektai susiję su žmonių mokymu, užimtumu, sportine veikla. Prie kultūros namų įsirengėme lauko estradą, sodiname parką, pastatytos poilsinės pavėsinės. Vyko amatų, anglų kalbos, kompiuterių mokymo kursai, juos veda tą išmanantys bendruomenės nariai be jokio atlyginimo. Įrengus sporto salę, labai suaktyvėjo jaunimo sportinis gyvenimas. Prie mokyklos rengiamas sporto aikštynas.
Bendruomenės veikloje svarbią vietą užima tradicijų, etninės kultūros, istorinės praeities puoselėjimas. Atstatytas kaimo kryžius, rengiamos istorinio Ustukių tilto jubiliejaus paminėjimo šventės, kaimo šventės, dešimtys projektų – tai tik nedidelė bendruomenės veiklos dalis.