KOLEKTYVAS „ŠĖLTINIS“

PRADŽIA

Kolektyvas kasmet parengia įvairią koncertinę programą, kurią pristato kaimo ir rajono bendruomenei, įvairiose šalies vietose, kraštą reprezentuoja užsienyje. Koncertuota ne tik su Pasvalio r. savivaldybe bendradarbiaujančiose Latvijos Respublikos Bauskės ir Iecavos, bet ir Norvegijos Karalystės Drangedalo savivaldybėse. 2017 m. dalyvauta Slovakijos Respublikoje, Svidnik mieste vykusiame tarptautiniame Rusijos – Ukrainos – Slovakijos tautų kultūros festivalyje. Kolektyvas sėkmingai pasiruošia ir dalyvauja Dainų šventėse. Kolektyvo istorijoje – dalyvavimas 6 Dainų šventėse. Už gerą meninį lygį kolektyvui suteikta II kategorija. 2018 metais sėkmingai dalyvauta Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje „Vardan tos“.

KELIONĖS

Kroatijoje vykusiame tarptautiniame šokių festivalyje – konkurse „ADRIATIC ZADAR OPEN 2018“, kur kolektyvas iškovojo pirmąją vietą. Koncertuota įvairiuose renginiuose Pasvalio rajone ir šalyje. 2019 m. faktiškai kiekvienas šėltiniečių savaitgalis buvo suplanuotas koncertuojant Mikoliškyje, Vaškuose, Saločiuose, Latvijos Respublikos Iecavos mieste, Panevėžio r. Smilgiuose, Raseiniuose, Šilutėje ir kitose Lietuvos vietose. Dalyvaujama valstybinių švenčių renginiuose, tradicinėse rajono bendruomenių šventėse. Šėltiniečiai – nuolatiniai dalyviai Ustukių kaimo šventėje „Žolyną skinsiu – vainiką pinsiu“. 2019 m. kartu su Latvijos Respublikos Bauskės, Grenctalės šokėjais dalyvavo bendroje Baltijos kelio 30-mečio šventėje. 

FESTIVALIS

Kasmet vasario mėnesį „Šėltinio“ šokėjai organizuoja tradicinį šokių festivalį „Iš vakar į šiandien“, tad Ustukių bendruomenės ir aplinkinių bendruomenių žmonės gali susipažinti su „Šėltinio“ kolektyvo, jų draugų iš įvairių Lietuvos vietų ir Latvijos šokėjų šokamais šokiais, tuo pačiu – tautiniais kostiumais, jų skirtybėmis. 2019 m. kolektyvas, įvertinus jo viso gyvavimo laiko nuopelnus, apdovanotas Pasvalio Krašto premija. 2020 m. koncertuota Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventiniuose renginiuose Pasvalyje, Biržų r. Vabalninko miestelyje, festivalyje „Iš vakar į šiandien“. Šokėjai stengiasi būti aktyvūs Ustukių bendruomenės nariai, savo veikla skatinantys bendruomenės kultūrinį ir visuomeninį gyvenimą, todėl be koncertinės veiklos aktyviai dalyvauja bendruomenės aplinkos tvarkymo, sveikatinimo akcijose.