ISTORIJA

USTUKIŲ TILTAS

Anksčiau Tiltas „Antanas Smetona“ – tai tiltas, kertantis Mūšos upę ties Ustukiais. Tarpukaryje pastatytas gelžbetoninis tiltas pakeitė iki tol stovėjusį medinį tiltą.

1920 m. per Mūšos upę buvo pastatytas medinis tiltas, vietos gyventojų žinomas kaip Laisvės tiltas. Kaip tik tais metais buvo renkamas Steigiamasis Seimas, todėl toks pavadinimas atsispindėjo ir statybos dokumentuose. Po 1926 m. praėjusio stipraus pavasarinio ledonešio tiltas buvo pažeistas, jo būklė labai pablogėjo. Tiltu tapo pavojinga ne tik važiuoti, bet ir eiti. 1927 m. sausio mėn. su Finansų ministerijos pritarimu patvirtintas naujo gelžbetoninio Laisvės tilto projektas: trijų fermų, bendro ilgio 78 m 45 cm, pakeliant esamas betonines atramas vienu metru aukščiau. Tiltą per Mūšą suprojektavo inžinierius Pranas Markūnas.
Tilto statyba vyko 1927–1928 m. Užbaigto tilto, pavadinto valstybės prezidento garbei „Antanu Smetona“, atidarymo iškilmės vyko 1928 m. rugpjūčio 10 d. Ceremonijoje dalyvavo ir pasakė kalbą Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Prie tilto buvo pritvirtinta lentelė, kad tiltas – Antano Smetonos vardo. Sovietmečiu lenta nuimta ir tiltas imtas vadinti šalia esančio Ustukių kaimo vardu.

BENDRUOMENĖ

Ustukių kaimo bendruomenė įkurta 2003 m. vasario mėn. 21 d. Bendruomenę sudarė 38 nariai, šiuo metu yra 166 nariai. Jos veiklai organizuoti išrinkta 11 asmenų taryba.

Bendruomenės veiklos pradžioje – pirmas išbandymas – padėti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms. Visas kaimas sureagavo jautriai ir vieningai, ir labai greitai visų pastangomis buvo atstatytas senukų gyvenamasis namas. Tuomet supratome, kad kaimas savo esme yra ir visuomet buvo bendruomenė, kurioje kaimynas padeda kaimynui, senolis yra gerbiamas žmogus, o išauginti vaiką doru, sveiku ir išsilavinusiu žmogumi yra kaimo garbės reikalas.
Bendruomenės veikloje svarbią vietą užima tradicijų, etninės kultūros, istorinės praeities puoselėjimas. Atstatytas kaimo kryžius, rengiamos istorinio Ustukių tilto jubiliejaus paminėjimo šventės, organizuojamos talkos Vitartų dvaro aplinkos sutvarkymui. Kasmet matome vis gražėjantį kaimą. 
Palaikome ryšius su Danijos karalystės Gundso kmuna ir Norvegijos Drangedalo komuna. Bendradarbiaujame su kitomis bendruomenėmis Pasvalio ir Biržų rajonuose, su Darbo birža, V.Į. „Šiaulių regiono plėtros agentūra“.